Tukaj so prve akcije adventnega koledarja 🎄 -> ! Odštevajte z nami
Telefonska naročila: 02 620 08 80 pon - pet: 8:00 do 16:00
FAQ   •  Načini plačila   •  Dostava   •  Garancija   •  Kontakt
  • Telefonska naročila
    02 / 62 00 880Brezplačna dostava za
    za izdelke v posebni ponudbi!
X
RSS

Blog

Ne krivite radovednosti

...star, glasen, ropotajoč tiskalnik je ubil mačko. No, mogoče ne dobesedno ''ubil'', ampak zelo močno razburil:


http://www.youtube.com/watch?v=00KM53yZi2A


Sprašujemo se, koliko tiskalnikov še obstaja, ki povzročajo tako strašen zvok? Ugotavljamo, da je to malce več kot ''veliko''.

Vendar lahko rečemo da, če imate mačko in star tiskalnik, se počasnost tiskanja in ostali problemi enostavno izplačajo, saj dobite poleg še brezplačno zabavo.

Za vsak dogodek ste kriti, ne glede na tiskalnik, ki ga imate.

Poskrbimo za vse pomembne (in nepomembne) znamke – če potrebujete kartušo za HP-jev tiskalnik, ki ste ga kupili leta 2007, jih pri nas zagotovo dobite. Ali pa za Lexmarkov tiskalnik, ki ste ga kupili leta 2002 – tudi za tega imamo kartuše. Canonov brizgalni tiskalnik? Seveda imamo...pravzaprav vse, kar se navezuje na kartuše ali potrebščine za tiskanje bo dostavljeno direktno na vaš naslov.

Kaj je zbiralnik odpadnega tonerja?

                                 Zbiralniki odpadnega tonerja izgledajo tako, kot ta Canonov na sliki.

Čeprav zbiralnik odpadnega tonerja ne potrebujete v vsakem tiskalniku, pa služi pomembnemu namenu v večini laserskih tiskalnikih. Kakor o zavornih ploščicah na avtu, se tudi o zbiralnikih odpadnega papirja ne govori zelo pogosto, vendar zagotovo povzročijo težave, če nehajo delovati.
Dejstvo je, da se uporabi vsak majhen delček prahu za ustvarjanje končnega izdelka. Prah gre iz tonerja in se prilepi na valj, ki je znan tudi kot razvijalni boben. Ta boben je nabit tako, da privlači prah in tako se združita. Boben kroži tako dolgo, dokler se ne sreča s papirjem, ki ima še večji naboj, ki privlači prah iz bobna in ga poveže z vlakni na papirju.
Kakorkoli, dodatni delci prahu iz tonerja nadaljujejo z vrtenjem v razvijalnem bobnu. Če ne bi bilo zbiralnika odpadnega tonerja, bi prah iz tonerja najverjetneje prosto padel v stroj, ustvaril bi zmešnjavo in vprašljiva bi bila celo kvaliteta nadaljnjega tiskanja. Zbiralnik odpadnega papirja tako ulovi prah, ki je načeloma že uporabljen, ni pa bil nanešen na papir. Ne glede na to, ali je tiskalnik črno-bel ali barven, se uporabi le en zbiralnik odpadnega papirja. Tisti, ki se sprašujete, zakaj ni zbiralnik že vključen, kot del tiskalnika, naj povemo, da ima veliko modelov daljše tonerje, ki so dvodelni, z delom, ki drži prah iz tonerja in preddelkom, ki lovi presežek prahu.
Modeli, ki zahtevajo zbiralnik odpadnega prahu imajo tudi senzor, ki sporoči tiskalniku, kdaj je posoda polna. Nekaterim enotam se na LCD zaslonu pokaže sporočilo z Error znakom, medtem ko nekatere uporabljajo sistem LED luči, ki zahtevajo, da uporabnik pogleda v navodila, da ugotovi, kakšen je problem.

                           

                             Brez zbiralnika odpadnega prahu, bi delci prahu iz tonerja začeli prekrivati notranjost tiskalnika


Ko boste odstranjevali poln zbiralnik, naredite to pazljivo in počasi, da ne bi dobili prahu na oblačila ali kožo. Ko boste zbiralnik odstranili, je pomembno, da odprtine zaprete s čepi, ki so pritrjeni na zunanjo stran zbiralnika. Če boste ta korak izpustili, Vam lahko zagotovim, da bo sledil pravi nered.
Priporočljivo je, da zamenjate zbiralnik s praznim, ko je stari poln. Nekateri bi morda trdili, da se lahko vsak zbiralnik uporabi za več kot eno polnitev, če zbiralnik dobro očistimo. Glede na to, kako dolgo posamezen zbiralnik zdrži in kako poceni je nov, je seveda bolje, da ga kar zamenjate. Kako bomo odvrgli takšen zbiralnik pa je že drugo vprašanje, ker imajo na različnih območjih različna pravila za odlaganje takšnih odpadkov. Najbolje je, da se obrnete na vašo lokalno službo, ki ureja odvoze odpadkov in jih povprašate, kako je to urejeno.
Zbiralnik za odpadni toner je bistven del večine laserskih tiskalnikov, večina uporabnikov se sploh ne bo potrebovala obremenjevati z vzdrževanjem tega dela. Zbiralnik bo namreč potrebno v celotni življenjski dobi tiskalnika menjati le enkrat, če sploh.

Tiskanje na tkanine


Vsi radi izražamo našo individualnost z oblačili, ki jih nosimo in ena izmed najhitrejših in najmanj dragih možnosti, da ustvarite edinstvena in originalna oblačila je, da uporabite navaden brizgalni tiskalnik. Tehnike, ki vam jih bomo predstavili, delujejo idealno za izdelavo čisto specialne osebne majice, vendar lahko enak vzorec uporabite tudi za dekoracijo ostalih oblačil.
Obstaja nekaj tehnik, ki se jih pogosto uporablja za tiskanje vzorcev na tkanino: metoda s ''freezer'' papirjem (papir, ki je z ene strani plastificiran) in uporaba posebnega papirja (t.i. preslikač). Ugotovili smo, da je druga metoda bolj zanesljiva in rezultati na slikah so bolj obstojni, na kar se bomo tudi mi osredotočali. Vendar bomo vseeno na kratko predstavili tudi metodo s ''freezer'' papirjem za tiste, ki jo želite preizkusiti.
Katerokoli metodo že izberete, boste potrebovali vzorec. Uporabite lahko kakšen grafični program, da izdelate vzorec. Če nimate potrebne programske opreme, si lahko na tej povezavi (http://www.inktechnologies.com/blog/eight-great-resources-for-web-art/)  ogledate programe.

Metoda  s ''freezer'' papirjem

S to metodo lahko tiskate direktno na tkanino, brez da bi uporabljali kakšen prenosni medij. Sliši se super, vendar pa kartuše v vašem tiskalniku niso namenjene tiskanju na tkanino in prav tako niso vodoodporne, tako da če boste uporabili to metodo, bodo verjetno vaši tiski počasi zbledeli, ko jih boste prali.
Težava pri direktnem tiskanju je, da ni dovolj trdno, da bi obdržalo obliko in gre direktno skozi tiskalnik. Lahko se zvije in nagrmadi na kup. Verjetno vam je poznano, kako zoprn je zastoj papirja v tiskalniku; zastoj tkanine je še hujši. **Freezer** papir, ki se uporablja v kuhinji je tanek papir, na eni strani namazan z voskom. Ko se stran, ki je namazana z voskom stisne na tkanino z vročim likalnikom se bo prilepil na površino. Izdelana tkanina dobi svojo obliko, ko gre skozi tiskalnik. Ko zaključite, lahko odstranite papir z nalepko.

Večina ljudi nima tiskalnikov v velikosti majic, da bi lahko tiskali. Tako bodo morali odrezati del tkanine, da bo ustrezala. Nato bo potrebno našiti ali prilepiti vzorec na oblačilo. To je odlično, če želite tiskati manjše dekorativne elemente, ni pa dobro, če želite prekriti celotno sprednjo stran oblačila.

Uporaba prenosnega papirja

To je najbolj neposredna metoda in vzorci so bolj obstojni kot pa pri prejšnji metodi.

Potrebujete:
- navadno majico (s kratkimi ali dolgimi rokavi)
- preslikač (poseben papir, velikosti A4 ali A3)
- likalnik in trdo podlago za likanje
- brizgalni tiskalnik
- načrt oz. vzorec

Stvar, na katero ne smete pozabiti je, da obstajajo različni tipi preslikačev, ki se razlikuje glede na to, katero barvo tkanine boste izbrali. Svetle tkanine in temne tkanine potrebujejo različne preslikače. Pri svetlih tkaninah se za ozadje uporabljajo svetle barve. Medtem pa mora pri temnih tkaninah preslikač prav tako prenesti svetlo ozadje (saj tiskalniki ne tiskajo belo).

1. Ustvarite svoj vzorec. Če vaš vzorec ni simetričen ali vsebuje tekst, ga boste morali obrniti tako, da boste tiskali zrcalno sliko, saj bo drugače vzorec ali pisava obrnjena.
2. Natisnite vzorec, kot bi natisnili katerikoli dokument.
3. Izrežite tisti del preslikača, ki vsebuje vzorec.
4. Položite oblačilo na trdo podlago, lahko tudi na rezalno desko, ki jo prekrijete s kuhinjsko krpo ali blazino, vendar ne na desko za likanje.
5. Položite preslikač z vzorcem navzdol, na oblačilo.
6. Nastavite temperaturo likalnika do najvišje temperature, vendar se prepričajte, da boste izklopili paro. Prav tako ne škropite tkanine ali papirja – da ne boste uničili vzorca.
7. Polikajte po zgornjem delu preslikača, prepričajte se, da boste pokrili celoten papir večkrat in pazite, da vam likalnik ne zdrsne.
8. Pustite oblačilo, da se ohladi.
9. Previdno odstranite zadnjo stran preslikača.

In voila...imate svojo lastno in edinstveno majico.

Vzorci, ki jih natisnete doma niso tako trdni, kot tisti, ki jih kupite v trgovini, zato jih vedno operite obrnjene navznoter pri nizki temperaturi in se izogibajte likanju dela, kjer je natisnjen vzorec.


Odpravljanje težav pri brizgalnih tiskalnikih

Brizgalni tiskalniki so večinoma izdelani za domačo uporabo, kar pomeni, da, ko pride do težav, nimate na voljo takojšnje pomoči tehnične službe. V večini primerov,  se lahko obrnete na proizvajalca, da vam pomaga. Obstajajo pa tudi številni opisi, kako lahko sami odpravite težave. Večina težav zapade v splošno kategorijo, večinoma lahko z nekaj enostavnimi koraki sami rešite težavo in že tiskate dalje.

Tukaj je za vas opisanih nekaj korakov, kako lahko sami odpravite težave, preden se obrnete na tehnično pomoč:

Ponovno zaženite tiskalnik in preverite povezave

Presenetljivo veliko število težav lahko rešimo zelo hitro – tako, da izključimo tiskalnik in na računalniku prekinemo tiskalne posle, zaradi katerih je morda težava nastala. Medtem, ko urejate tiskalne posle iz vtičnice iztaknite tiskalnik za nekaj minut. Prav tako izključite računalnik.
Ko naprave več niso pod električno napetostjo, morate izključiti kable, ki povezujejo tiskalnik z računalnikom ter jih preverite. Preverite vse kable na vseh koncih, če so kontakti varni in zaščiteni. Če so vidne kakšne poškodbe, je potrebno kable zamenjati. Ponovno prižgite računalnik in tiskalnik ter ju zaženite in poskusite s tiskanjem. 

Preverite kartuše

Prepričajte se, da kartušo s tleskom vložimo v odprtino in da se prilega.
Veliko je težav, ki zajemajo kvaliteto tiskanja, kot je to izpis črt na dokumentu ali slab izpis. Temu je ponavadi vzrok slabo delovanje kartuše oziroma prazna kartuša. Odstranite kartuše eno za drugo in jih preverite. Možno je, da je kartuša prazna, čeprav morda tiskalnik tega ne javlja. Torej se prepričajte, da so kartuše popolnoma vstavljene in na svojem mestu.
Preverite, če so morda tiskalne glave zamašene. Če so, jih je potrebno očistiti. Najprej zaženite notranji proces čiščenja ter šele nato očistite ročno, če je potrebno. Seveda je najlažja metoda, ko pride do težav s kartušami, da jih zamenjate. Čeprav je morda to le začasna rešitev, samo da se preveri, ali je to razlog za težavo.

Preverite, če je prišlo do zastoja papirja ali vnosa delcev v tiskalnik 

Velik krivec za probleme pri tiskanju je papir. Najprej se prepričajte, da ni prišlo do zastoja papirja. Če vam tiskalnik sporoča, da je prišlo do zastoja, vendar pa to ni vidno, je možno, da je kakšen manjši košček papirja ali del kakšnega materiala blizu senzorja, ki zavira normalno delovanje.

Preverite papir

Dobro je, da preverite papir, ki ga uporabljate. Je zguban? Morda zgleda, kot bi bil zlepljen z ostalimi listi? Lahko poskusite rahlo pihniti med liste ali jih zrahljati s prsti. Zapomnite si in izvajajte preventivne preizkuse papirja, kot je ta, da shranjujete papir stran od vlage. Prepričajte se, da pladenj za podajanje papirja ni preveč naložen. Preverite tako, da naložite na podajalnik le nekaj listov papirja za test.
Prav tako preverite znamko papirja in se prepričajte, da je papir, ki ga uporabljate oblikovan za uporabo v brizgalnih tiskalnikih. Nekateri tipi laserskega papirja morda ne dajejo dobrih rezultatov, če jih uporabimo v brizgalnih tiskalnikih.

Posodobite gonilnike

Napake v komunikaciji lahko povzročijo številne probleme pri tiskanju. Dobro je, da posodobite gonilnik tiskalnika. Poglejte si v navodilih, kjer so opisane različne metode deinstalacije gonilnikov.

Microsoftova pomoč – ''Fix It''

Če uporabljate Windows in sumite, da so vaše težave povezane z operacijskim sistemom, ponuja Microsoft program, ki se imenuje ''Microsoft Fix It'' in vam lahko pomaga. Z namestitvijo programa in izbiro odpravljanja težav tiskalnika, boste lahko razrešili težave s tiskalno vrsto ali nedejavnimi vrati tiskalnika.

Težava še vedno ostaja?

Če ste preizkusili vse te korake in težave s tiskalnikom še vedno ostajajo, je morda potrebno obvestiti proizvajalca oz. trgovino, kjer ste kupili tiskalnik, da vas napoti na pooblaščen servis. Nenazadnje pa ste lahko pomirjeni, saj ste poskusili vse možne korake pri odpravljanju težav s tiskalnikom.

Tiskanje iz tabličnih računalnikov in pametnih telefonov

Še nekaj let nazaj smo za vse naše računalniške dejavnosti uporabljali namizni ali prenosni računalnik. V zadnjih letih pa je računalniška industrija doživela korenito preobrazbo. V današnjem času bomo prej uporabili iPad ali Nexus 7 za navadna opravila. Tiskanje s takšnih naprav ni toliko potrebno, kot to delamo z večjih računalnikov. Ker so te naprave prenosne, lahko dokumente vzamete kar s sabo. Ampak v veliko primerih je bolj priročno, da se dokumenti pošljejo in jih natisnemo direktno iz mobilnih naprav. Za tiskanje vstopnic, fotografij, računov, predstavitev in PDF dokumentov, le da teh ne bi bilo potrebno najprej poslati na elektronski naslov na namizni ali prenosni računalnik. Najboljša rešitev bi bila, da bi preko USB vrat povezali prenosni telefon s tiskalnikom, ampak to ne bi delovalo. USB vrata na večini prenosnih telefonih namreč niso dovolj pametna, da bi to naredila. Danes si bomo ogledali nekaj načinov, kako lahko tiskamo s prenosnih telefonov kot za šalo.



Tiskanje v Google oblačku

Google tiskanje v oblačku vam resnično omogoča, da lahko tiskate s prenosnih telefonov. Dejansko ste lahko na drugem koncu sveta, daleč stran od tiskalnika, pa vseeno lahko tiskate brez sitnosti.
Kot že ime nakazuje, tiskanje v Google oblačku vključuje povezavo vašega tiskalnika v oblak (kar je le drugo ime za internet) in inštalacijo aplikacije na vaš prenosni telefon ali uporabo Google paketa aplikacij. Z vsemi tiskalniki lahko uporabljate to storitev, vendar s pomanjkljivostjo: samo s tiskalniki, ki neposredno podpirajo Google tiskanje v oblačku bodo lahko tiskali, brez da bi moral biti računalnik prižgan. Tiskanje neodvisno od računalnika – to so za tiskanje v oblačku-že pripravljeni tiskalniki – vključujejo nekateri modeli tiskalnikov Canon, HP, Epson in Kodak. Večina novejših tipov teh znamk bo delovalo, tudi HP tiskalniki z ePrint, vendar se pred nakupom o tem še vseeno prepričajte.

WiFi

Če boste tiskali bližje domu je WiFi najboljša izbira. Večina novejših tiskalnikov podpira povezavo z domačim brezžičnim omrežjem. Ko ste s tiskalnikom povezani z brezžičnim omrežjem, boste potrebovali aplikacijo na vašem prenosnem telefonu, enako kot potrebujete gonilnike na vašem tiskalniku za tiskanje. HP zagotavlja aplikacijo ePrint Home&Biz (za domačo in poslovno uporabo) za Android in iOS. Kodak, Brother, Canon in Epson imajo podobna orodja, kot tudi nekateri proizvajalci naprav kot sta Motorola in Samsung.

Apple AirPrint (zračno tiskanje)

AirPrint je Applova registrirana tehnologija za doseganje tiskanja preko WiFi. Vse iOS naprave z novejšo različico verzije 4.2 so sposobne tiskanja preko AirPrint in so podprte z najbolj modernimi WiFi tiskalniki.

Bluetooth povezava

V preteklosti je bila Bluetooth povezava pametna izibra za tiskanje iz prenosnih naprav, ampak to sedaj več ni tako. Večina novih tiskalnikov ne podpira Bluetooth povezave, ker prevladuje WiFi. Velika večina prenosnih telefonov tudi ne podpira tiskanja preko Bluetooth povezave, čeprav so opremljeni z Bluetooth tehnologijo.
Naš nasvet je, da ostanete pri WiFi, razen če nimate nujnega razloga, da tiskate z Bluetooth povezavo.

Tiskalniki, kmalu na velikih platnih blizu vas

3D tiskanje je eno izmed tehnologij, o katerih se v letošnjem letu največ govori. Z lahkoto je ugotoviti zakaj. Najsi zaradi tega, ker si nekdo natisne avto v resnični velikosti ali pa enega izmed petih najbolj enkratnih projektov 3D tiskanja. Izgleda, da so možnosti za 3D tiskanje neskončne.
Pred kratkim je Empire Magazine v pogovoru z animacijskim studiom ''Laika'' odkril, kako so uporabljali 3D tiskalnike zato, da so bili hitrejši ter so povečali kvaliteto v njihovem naslednjem animacijskem filmu Paranorman.

''Hitri oddelek prototipov''

Laika studii so investirali v najsodobnejše 3D tiskalnike, da bi lahko skreirali obrazne mimike, ki jih bodo uporabili v filmu. Vsaka slika se lahko natisne in skulptura je izdelana tako natančno, da je ni mogoče narediti s človeško roko, pa če je kipar še tako izurjen in nadarjen.
Revija Empire je predstavila zanimivo statistiko. Prepričan sem, da smo vsi videli film ''The Nightmare Before Christmas'' – glavni lik Jack Skellington ima 800 obraznih mimik.
Medtem, ko so v prototipnem oddelku glavnemu liku dali 208.000 obraznih mimik.
V tem trenutku to tehnologijo uporabljajo le za obrazne mimike karakterjev v filmu in ljubitelji klasičnih animacijskih filmov, v katerem uporabljajo ''stop-motion'' so lahko pomirjeni, saj je ''vojska animatorjev'' še vedno vključena v proces ustvarjanja.
Vso ročno delo – od izdelave figur, oblačil, skeletonov, scene in okolja – si zasluži naše občudovanje za enkratno krativnost pri smislih za detajle.

Brez vseh ljudi, ki to ustvarjajo, ne bi bilo ''Wallace and Gromit''...ne vem za vas, ampak definitivno bi bilo težko preživeti v tem svetu brez tega.

Izbira pravilnega papirja je pomembna za tiskanje

Papir, ki ga vstavite v tiskalnik je ključnega pomena za to, kakšen bo končni izdelek. Nekateri ljudje mislijo, da je papir, ki ga uporabljajo tako pomemben kot kartuša ali toner.

Karkoli tiskate, obstaja tudi pravilen papir za to. Lahko je visoko sijajni fotografski papir ali čisto navaden recikliran papir, ki je primeren za brizgalne ali laserske tiskalnike. Izbira variira od poceni diskontnega papirja pa do luksuznih listov, na katerih se bo tisk obdržal še naslednjih sto let (če ga boste pravilno hranili).

Najbolj pogost problem, s katerim se uporabniki srečujejo je, da je trg prekrit z različnimi ponudniki. Zaradi netransparentnosti je veliko različnih kvalitet papirja, od specialnega fotografskega papirja in še bolj specialnih materialov (npr. Canvas), ki se lahko uporabljajo za različne tiskalnike. Torej, le kateri papir je pravi za vas in vaše tiskanje?

Tipi tiskalnikov

V osnovi obstajata dve vrsti tiskalnikov, ki jih uporabljajo v večini gospodinjstev in v podjetjih. To sta brizgalni in laserski tiskalnik. Vsak od njiju ima različen tip tiskanja in tega se je potrebno zavedati, da se lahko odločimo za pravilen papir.

Brizgalni tiskalniki

V tej kategoriji sta dva različna tipa kartuš, za katere boste ugotovili, da obstajajo tudi različne vrste papirja.

Temeljna barvna črnila
Pigmentirana črnila

Temeljne barvne kartuše dajejo zelo visokokakovostne barvne tone in so namenjene tiskanju fotografij. Ta vrsta kartuše se absorbira v papir. Če bi ostala na površju bi izgubila visoko-sijajni izgled. Ker ostane barva na površju je izgled bolj mat. Problem nastane, ker poceni fotokopirni papir ni osnovan za tiskanje fotografij. Zaradi tega končni izdelek ni takšen, kot bi pričakovali. Ker barve ''tečejo'',  izgledajo natisnjene črke in elementi zelo površni.

Pigmentirana črnila so narejena tako, da črnilo ostane na površini papirja in daje občutek, da prihaja iz tiskalnika suha barva. Proizvajalci kot Canon so združili najboljše od obeh vrst kartuš tako, da so uporabili tako pigmentirana kot temeljna barvna črnila. Pigmentirane črne barve se uporabljajo za tiskanje tekstov, ki dajejo zelo oster izdelek, skoraj podoben laserskemu. Temeljne barvne kartuše se uporabljajo za slike in fotografije, kar daje končnemu izdelku živahne barve.

Laserski tiskalniki

Resnični problem pri laserskih tiskalnikih je, da tiskalnik uporablja proces ogrevanja, da spoji prah iz tonerja na papir. Poceni in lahek papir se lahko upogiba, ko prihaja iz tiskalnika. Lahko povzroči zastoje papirja, ker mehanizem v teh tiskalnikih ni narejen za nizkokakovosten tip papirja.
Večina proizvajalcev tiskalnikov že ponuja lastno znamko papirja, za katerega trdijo, da je primeren za njihovo znamko tiskalnika oz. za kartuše ali tonerje, katere uporablja. Trdijo, da daje najboljši možni rezultat. Proizvajalci kot sta Epson in Canon trdita, da bodo dokumenti ali fotografije, natisnjene na njihov papir preživeli tudi do 200 let, če bo seveda hramba pravilna.

3D tiskalnik: Gospodinjski aparat, ki ga v 21. stoletju morate imeti

              Printbot na kuhinjskem pultu ustanovitelja Jima Wilsona (The New York Times)

''Draga, ali kava že vre?''
''Ne, aparat je pokvarjen.''
''No, lahko prižgeš P-bota in narediš novega? Jaz še ne morem odpreti oči...''
''Samo, če obljubiš, da boš odnesel smeti!''

Kako daleč smo od tega, da se bo takšen pogovor odvijal v povprečnem ameriškem gospodinjstvu?
Še vedno daleč, vendar ga že lahko vidimo na obzorju:
Max Lobovsky, eden izmed ustvarjalcev Form 1, namiznega 3D tiskalnika, kateri ima izjemno tako konstrukcijo kot kvaliteto tiskanja, je povedal, da je 3D tiskalnik za uporabo doma v protozojski evolucijski fazi. ''Bistvo ni samo v tehnologiji ali zmanjševanju stroškov'' pravi Mr. Lobovsky. ''Te naprave morajo biti enostavne za uporabo doma. Mislim, da vse te stvari danes manjkajo.''
Predstavljajte si. Predstavljajte si, da na zaslonu na dotik vašega 3D namiznem tiskalnika iščete v aplikacji za oblikovanje model ''Kavni avtomat'', pritisnete ''Naprej'' na vašem tiskalniku in '''voila''!
Le nekaj minut kasneje že imate svoj kavni avtomat in lahko skuhate filtrirano kavo. Sliši se smešno, kajne?
Na Thingiverse smo preko iskalnika poskusili najti ''3D kavni avtomat'' in ugotovili, da ta še ne obstaja. Smo pa našli načrt za kavno merico.

Če povemo drugače, resnično je le še vprašanje časa, preden bomo resnično lahko natisnili delovne verzije gospodinjskih pripomočkov in stvari, ki sodijo na kuhinjski pult.

Časnik Times je v svojem članku napisal zgodbo o še enem uspešnem začetku, Printrbot. Kar je resnično zanimivo glede Printrbota je to, da je to škatla v enem, ''naredi si sam'' 3D tiskalnik, mlajša različica, ki se prodaja le za 399 USD. Komplet sestavlja: ''Vsa strojna oprema, les, elektronika, palice in motorji, ki so potrebni za izdelavo Printrbota ml., kot tudi 1 lb 1,755 PLA vlakna.'' Mislim, da smo pravkar našli nov projekt...
Torej so namizni 3D tiskalniki resnični, čeprav so trenutno vredni par tisočakov. Printrbot vam bo prodal komplet, s katerim si lahko izdelate lastnega za 400 USD in hitro rastoča populacija navdušencev že načrtuje in prenaša brezplačne načrte za tiskanje resničnih stvari na brezplačne spletne strani.




                ''Dragi! Natisni mi nov komplet ključev...nikjer ne najdem svojih!''

Kvaliteten proces obnavljanja tonerjev

Obnavljanje tonerjev je poseben proces, ki zahteva mnogo korakov, da dosežemo kvalitetni ''originalni OEM'' proizvod. Za razliko od  metode vrtanja in polnjenja, ki jo uporablja mnogo proizvajalcev, prihajajo naše obnovljene kartuše le od proizvajalcev, ki uporabljajo zelo stroge standarde kakovosti.


Tukaj je predogled procesa obnavljanja tonerjev visoke kakovosti:

1. Sortiranje in razvrščanje

Vsi prejeti tonerji se strogo pregledajo in se razvrstijo glede na model, barvo in raven kvalitete, preden se jih dostavi na proizvodno linijo. Uporabijo se le visoko kvalitetni tonerji tako, da je zagotovljena optimalna kakovost.

2. Pregled prejetih surovin

Vse komponente tonerjev se pregledajo. Boben, rezila, PCR, valjčki, itd se testirajo pod strogimi standardi, preden dosežejo proizvodnjo.

3. Razstaviti in očistiti

Prazne tonerje previdno razstavijo s posebnimi orodji in jih temeljito očistijo.

4. Avtomatsko polnjenje prahu v toner

Z uporabo avtomatskega polnilnega stroja je vsak toner natančno napolnjen s prahom. Polnjenje se izvaja v okolju, kjer se kontrolirata primerna temperatura in vlažnost. Tonerji se napolnijo do točno določene teže, da se zagotovi najboljši nanos na stran in uspešnost tiskanja.

5. Tesnjenje tonerjev

Nekateri tonerji imajo možnost, da se lahko zatesnijo. Uporaba visokokvalitetnega procesa tesnjenja zagotavlja vodoodpornost tonerjev, kar zagotavlja kupcem lažje vstavljanje. Veliko proizvajalcev reže robove ali jih ne zatesni primerno, rezultat tega je puščanje tonerja in dovajanje zraka v toner, kar oslabi ogrodje.

6. Sestavljanje tonerja

Kvalificirani tehniki sestavijo tonerje iz komponent najboljše kvalitete proizvajalcev z ISO standardom kakovosti. Proces sestavljanja vključuje inštaliranje bobna, rezila, PCR, razvijalno enoto in vse ostale potrebne dele.

7. Testiranje tonerjev

Vsi tonerji so 100% testirani, glede na industrijske standarde tiskanja, da zagotovijo potrebno učinkovitost in kvaliteto. Ugledni proizvajalci preko tretjih izvajalcev testirajo in certificirajo njihove produkte, kot npr. STMC in Inštitut za tehnologijo Rochester.

8. Končni pregled, čiščenje in zaloga

Vse kartuše in tonerji so pregledani, očiščeni in počakajo na zalogi v skladiščih 2-4 dni, da se zadosti ustreznim strogim standardom kvalitete še pred pakiranjem.

9. Pakiranje

Vse kartuše in tonerje se preveri dvakrat. Preverja se teža, če so čipi na kartušah, če so čiste, spolirane, zatesnjene in v statično zaprtih vrečkah. V embalaži so celotna navodila in informacije o garanciji.

10. Kontrola kvalitete

Vsi tonerji so 100% testirani na proizvodnih linijah, 3% jih je naključno pregledanih pred pakiranjem, 2% jih je pregledanih naključno pred izdobavo.


Ugledne proizvodne stavbe so podprte z napredno tehnologijo in profesionalnimi inženirji in tehniki. Stroga kontrola kvalitete je uvedena v celotnem proizvodnem procesu, vključujoč raziskave in razvoj, inženiring izdelka, izdelava prototipov, sestavljanje in dostava. Tako se zagotavlja kvaliteta naših izdelkov na najvišjem nivoju. Vsak korak v proizvodnem procesu se spremlja preko višjih inženirjev kontrole kakovosti. 
Ugledni proizvajalci tonerjev, kot ti, ki jih uporabljamo v prodaji na naši spletni strani so stestirani, preizkušeni in certificirani po vseh spodaj navedenih standardih, ki zagotovljajo, da proizvodi dosežejo ali morda celo presežejo specifikacije originalnih proizvajalcev tonerjev.
Certifikat ISO 9001
Certifikat ISO 14001
Certifikat STMC
Certifikat IECQ
Inštitut za tehnologijo Rochester

S tem, da so naši viri dobave proizvajalci, ki uporabljajo zgornje standarde, vam lahko zagotavljamo kvaliteto vseh obnovljenih kartuš in tonerjev. Lahko ste pomirjeni, saj zagotavljamo produkte visoke kvalitete za vse kupce, pa tudi prihranek pri nakupu.

Časopis Wall Street Journal in vključevanja 3D tiskanja

Londonski arhitekt Daniel Widrig je v sodelovanju z modno oblikovalko Herpen in digitalnim proizvajalcem MGX by Materialise skreiral kolekcijo digitalno natisnjenih oblačil (dezeen.com)


In ko se takšen časopis, kot je Wall Street Journal ujame na 3D tiskanje, takrat lahko vemo, da je tudi uradno prišel čas.

Nehajmo govoričiti in raje poiščimo rezultate ''3D tiskanje'' na spletni strani WSJ.com, katera nam je izdala, da so se ljubiteljsko že ukvarjali s to vsebino. Vendar so šele pred kratkim začutili, da je pravi čas, da objavijo tudi na svoji Facebook strani članek s fotografijo in naslovom ''Tiskanje prihodnosti''.
Naj bo dovolj, če rečemo, da so pristopili na drugačen način, kot je tipično za njihove članke, kot je npr. ''Zapiski cestnega vedenja ''.
Dejstvo je, da ima Journal zelo drugačne, morda celo bolj ''mainstream'' bralce kot TechCrunch ali Mashable ali ostale bolj tehnične strani, mnoge od teh smo tudi citirali v naših objavah o 3D tiskanju. To večinsko publiko morajo proizvajalci 3D tiskalnikov doseči, če želijo da bo posel cvetel.

Ena stvar je, da imajo otroci v Silicon Alley klonirnik na njihovi mizi v petem nadstropju avantgardne pisarne. Čisto drugače pa je, da vzame takšen klonirnik upravitelj nadstropja na Morgan Stanleyu za v svojo dnevno sobo.
Popolnoma smo navdušeni nad tem neizogibnim scenarijem. Vi niste? Samo pomislite za sekundo. Se lahko vidite doma, noge na mizi, kako gledate Lena... errr, Falon kako pove nekaj šal na ''Late Night'', ponesreči brcnete daljinec na trda lesena tla, kjer se razbije na dele, vi pa poiščete ''Thingiverse'', daste načrt na ''Makerbot'', ponatisnete daljinec in nastavite jakost tako, da ostane še dovolj časa, da Jimmy dokonča svoj monolog?

Je to resnično lahko prihodnost?

Hisoka Yuasa, 4, s čokoladno lizalko s skenirano lastno podobo, ki so jo pripravili na delavnici za valentinovo v KS laboratoriju v Tokiu. (vir: JapanToday.com)